Інструменти доступності

Skip to main content
Оновлено: 09 травня 2025

Всесвітній день Землі

Опубліковано:  |  Новини

20 березня цього року ми відзначаємо Всесвітній день Землі. Як Ви вважаєте, чому людство відзначає цей день?

Можливо тому, що наша планета є тим єдиним «космічним корамблем», завдяки якому ми подорожуємо Всесвітом?
Ще у 1962 році після публікації «Безмовної весни» американської біологині, діячки у царині охорони природи, письменниці Рейчел Карсон, екологічний рух звернув увагу на зв'язок між економічним зростанням і розвитком та деградацією навколишнього середовища.

Американський економіст, соціолог, педагог, поет та міждисциплінарний філософ Кеннет Боулдінг у своєму впливовому есе 1966 р. «Економіка Космічного корабля Земля» визначив необхідність підходу економіки до екологічної системи зі своїми обмеженими ресурсами. В своєму есе він використовував термін «космічного корабля» як метафору для нашої планети. Боулдінг визнав наявність матеріальних та енергетичних обмежень в економіці та запропонував перехід від «ковбойської економіки» до «економіки космонавтів».

Яка різниця між «ковбойською економікою» та «економікою космонавтів»?

У «ковбойській економіці» успіх визначається кількістю і швидкістю виробництва і споживання. В «економіці космонавтів», навпаки, в першу чергу треба піклуватися про підтримання життєзабезпечення. Тому будь-які технологічні зміни, що призводять до можливості підтримувати заданий загальний рівень життєзабезпечення за допомогою зменшеного потоку ресурсів стають необхідними. Інакше кажучи, зменшення виробництва і споживання, очевидно, є благом.

Чи значить це, що треба відмовитися від необхідних речей, вести аскетичний спосіб життя?

Звичайно, ні. Просто треба замислитися і застосовувати принцип Сократа «Я живу не для того, щоб їсти, а їм для того, щоб жити» для всіх речей якими користуємося у повсякденному житті.
Адже, як вважали в індійських племенах, ми не успадковуємо нашу землю від батьків, ми позичаємо її у наших дітей.
Як бачать нашу Землю діти, Ви можете побачити на їхніх малюнках.

Кому більш цікаво дізнатися, що писав Кеннет Болдуінг про наш «Космічний корабель», може звернутися до першоджерела:
Boulding, Kenneth (1966). „The Economics of the Coming Spaceship Earth“ (англійська). Johns Hopkins University Press, Baltimore, Maryland. с. с. 3–14.


Теми, що можуть вас зацікавити

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності: сила мови, яку не спинити

Цієї п’ятниці наші учні 4-11 класів стали частиною важливої традиції — написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця подія об’єднала всю країну, нагадуючи нам про те, що рідна мова — це не лише засіб спілкування, а символ нашої ідентичності та згуртованості. Несподіваний сигнал…

Святкуємо День гривні разом із Національним банком України!

10 вересня учні 10- А класу відвідали Музей грошей, де дізналися про  традиції використання гривні в різні періоди української історії, а також почули про  виготовлення національної грошової одиниці: від сировини, яку використовують для виготовлення банкнотного паперу, до вже готових банкнот, які п…

До уваги батьків та учнів!

До уваги батьків та учнів які здобувають освіту за індивідуальною формою (екстернат). Учні що здобувають освіту за індивудуальною формою (екстернат) матимуть можливість пройти річне оцінювання з 10.06 до 16.06.24 включно. Конкретну дату і час проходження оцінювання з того чи іншого предмету обира…

Наш ліцей успішно провів благодійний ярмарок

Дивовижні новини! Наш ліцей успішно провів благодійний ярмарок, була неймовірна кількість смаколиків та поробок від учнів усієї школи. Це було неабияке свято, що створило особливу атмосферу в залі. І от тепер ми з радістю оголошуємо, що зібрано цілих 165000 грн на підтримку наших захисників в ЗСУ!