Інструменти доступності

Skip to main content
Оновлено: 10 липня 2020

Практичні поради учням як поводитися під час іспиту.

Опубліковано:  |  Соціально-психологічна служба
  1. Узявши екзаменаційний білет, прочитавши завдання на дошці, ознайомтеся з питаннями і починайте готуватися з того питання, виконувати те завдання, яке хоча б трошки для вас легше.
  • Напишіть приблизний план відповіді олівцем на чистому листі паперу. Складіть список усіх нюансів, яких ви хотіли б торкнутися у своїй відповіді. Пишіть навіть те, що може спочатку здатися не потрібним, це допоможе вам у процесі написання згадати ще які – не будь факти. Якщо вам вдається це зробити, ви відразу відчуваєте деяке полегшення. Ваші нерви заспокояться, голова почне працювати більш ясно і чітко. Ви немовби звільнитеся від нервовості й уся ваша енергія тепер може бути спрямована на відповідь екзаменаційного питання.
  • Скоротіть роботу екзаменатора. Він або вона зарахують у ваш актив, якщо вашу роботу буде легко читати і робити в ній позначки. Зрозумілий і чіткий почерк просто необхідний.
  • Якщо можливо, сформулюйте стислу відповідь на всі питання. Таким чином ви дасте екзаменаторові можливість побачити, що завдання вам зрозуміле і ви маєте правильне уявлення про предмет.
  • Якщо питання складається з декількох частин, назвіть кожну з них і підкресліть підзаголовки: тоді екзаменатор зможе швидко проглянути вашу роботу й одразу побачить, що вам є що сказати з кожного пункту.
  • Якщо ви розказуєте про якісь гіпотези або включаєте у сою відповідь дати тих або інших подій, підкресліть їх теж: знання дат відразу кидається в очі екзаменатору.
  • Переконайтеся, що в готовій відповіді є вступ, основа і заключна частина. Якщо ви пишете все, то у вступі треба перерахувати всі проблеми, що ви збираєтеся висвітлити, потім в основній частині треба детально розгорнути всю проблему, а в заключній частині надати своїм думкам завершеності й поставити крапку.

  • Теми, що можуть вас зацікавити

    Рекомендації для дітей щодо протидії булінгу та безпечної поведінки в мережі

    1. Не квапся Не поспішай із відповіддю на образливі чи провокаційні повідомлення. Перед тим як реагувати, важливо заспокоїтися і порадитися з дорослими. Варто розуміти, що емоційна реакція може призвести до непередбачуваних наслідків. Варто дотримуватися правила: перш ніж написати відповідь, сперш…

    Стрес від навчання: як впоратися?

    Навчання може бути цікавим, складним або складним і цікавим водночас. Коли ми вперше натрапляємо на якусь інформацію або набуваємо нових навичок, нам може бути некомфортно: складно, тривожно, лячно, аж до ступору. Та з кожним разом ми краще справляємося з завданнями — і в мозку формуються нові робо…

    Як підняти собі настрій

    Щастя у кожному дні, а ви вважаєте, що життя сіре та одноманітне? Тоді вам пора задуматися над тим, як підняти настрій. Поганий настрій – явище циклічне та небезпечне. Якщо ігнорувати свій негатив, можна захворіти затяжною депресією. Тож, пропонуємо список порад, виконавши які, ви знову повернете…

    Стратегії боротьби з образами та глузуванням

    Поради та стратегії, які допоможуть дитині вийти із ситуації й подолати глузування над собою При виборі стратегій, яких необхідно навчати свою дитину, у першу чергу ви повинні визначити її сильні та слабкі сторони в соціальному контексті. Це можна зробити, спостерігаючи за тим, як дитина взаємодіє…