У вересні по всій Україні відзначають «Олімпійський тиждень» – це всеукраїнський спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні. 16.09.2021 у нашій школі відбувся «Олімпійський день» у рамках Всеукраїнського проєкту Національного олімпійського комітету України. Школярам розповідали про досягнення українських спортсменів та розвиток олімпійського руху з метою поширення ідей олімпізму та популяризації здорового способу життя. Також у нас відбулися спортивні змагання серед учнів 2-3 класів. Організацією та проведенням займались старшокласники.
З історії Олімпійських ігор….
За легендами перші Олімпійські ігри проводились кожні 5 років ще в стародавні часи легендарного Геракла, як частина релігійного культу. За часів Трої олімпійці змагались з бігу, боротьби, кулачного бою, стрільби з лука, метанні диска, перегонів на колісницях. З часом традиція проведення Олімпійських ігор перервалась і була поновлена десь у проміжку між 728 і 828 роками до н.е царем Еліди Іфітом. Точна дата цієї події невідома, тому за рік відновлення Ігор прийнято вважати 776 рік до н. е.
За розпорядженням Іфіта спортивні змагання на честь Зевса Олімпійського стали проводитись щочотири роки у місті Олімпія (Пелопоннес) — на час їх проведення встановлювалось перемир'я в усій Елладі. Тривали Ігри п'ять днів, з яких одна частина була присвячена змаганням, інша — релігійним обрядам з жертвопринесеннями, процесіями і громадськими бенкетами на честь переможців.
Участь в Олімпійських іграх могли брати лише чистокровні греки, а спостерігати за ними — лише чоловіки, не позбавлені громадянських прав, а також жриці богині родючості Деметри. Єдиним видом спорту, де могли брати участь жінки, були кінні перегони, оскільки переможцями оголошувались власники коней, а не жокей. Нагородою для чемпіонів служив вінок з дикої оливи. У 393 році римський імператор-християнин Феодосій Великий, прагнучи придушити будь-які прояви язичнцьких традицій, заборонив проведення Олімпіад.
6 квітня 1896 року в день незалежності Греції в Афінах на стадіоні «Панатінаїкос» король Герорг Глюксбург оголосив про офіційне відкриття перших міжнародних Олімпійських ігор сучасності. У перших Олімпійських іграх брало участь 243 спортсмени з 14 країн (Австралії, Австрії, Болгарії, Великобританії, Греції, Данії, Італії, Німеччини, США, Угорщини, Франції, Чилі, Швеції і Швейцарії), котрі змагались за першість у 43-х категоріях.
Цьогорічні Олімпійські ігри були одними з найцікавіших за всю історію проведення. 32-і ігри відбулись з річним запізненням, не у 2020 році, а роком пізніше – 2021 році. При цьому вперше назва ігор «Токіо – 2020» не відповідала даті їх фактичного проведення. Вперше спортсмени боролись за перемогу при порожніх трибунах. В Олімпійських іграх у Токіо взяли участь понад 11 тисяч спортсменів. Україна посіла 44 місце у медальному заліку Олімпіади в Токіо і стала 16-ою країною в рейтингу за загальною кількістю завойованих медалей: на рахунку 153 українських спортсменів 19 олімпійських медалей: одна золота, 6 срібних і 12 бронзових. Українські олімпійці отримали нагороди в греко-римській боротьбі, синхронному плаванні, академічному веслуванні, боксі, стрибках у висоту, карате, велотреку, вільній боротьбі, плаванні.
24 серпня в Токіо стартували літні Паралімпійські ігри 2020. Рекордна кількість - 4400 спортсменів - взяли участь у 540 змаганнях у 22 видах спорту. Збірна України отримала 98 медалей: 24 золотих, 47 срібних і 37 бронзових. Українці виступали в 15 видах спорту, в 10 з них змогли отримати нагороди. Україна посіла шосте місце в медальному заліку і п'яте за кількістю нагород. А український паралімпієць, харків'янин Максим Кріпак став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020 року - він виграв одразу сім медалей, з них п'ять золоті.
Наші спортсмени на цих іграх встановили 20 рекордів. Максим Кріпак встановив два світових рекорди: проплив дистанцію 100 метрів батерфляєм за 54,15 секунди; проплив 100 метрів вільним стилем за 50,64 с. Спортсмен з Донецької області Андрій Трусов був кращим на дистанції 100 метрів вільним стилем - показав результат 1:08.14 хвилин і встановив новий світовий рекорд. Плавчиня Єлизавета Мерешко встановила паралімпійський рекорд на дистанції 50 метрів вільним стилем, подолавши її за 33,11 секунди. Сергій Ємельянов на дистанції 200 м у веслуванні на байдарці-одиночці був першим з рекордним часом 40,355 с.
Літні Паралімпійські ігри 2020 у Токіо проілюстрували всьому світу, що для сильних духом немає нічого неможливого. Наша збірна вже вкотре показала себе як одну з найсильніших у світі.