Шановні батьки! Початок дистанційного навчання ваших дітей має розпочатися із усвідомлення вашої значимості у підготовці дитини. Кожен із вас має собі сказати: «Я маю все зробити, щоб навчання моєї дитини було легким та продуктивним!».
- Для початку поговоріть з дитиною про її настрій щодо початку навчання, аби зрозуміти внутрішній світ дитини: чи є переживання, що саме хвилює або ж радує.
- Якщо виникають переживання такого змісту як: «Чи встигатиму я?», «Як не запізнитись на урок?», «Чи не виникнуть проблеми в роботі ґаджета?», «Що робити, якщо не зрозумію теми уроку» тощо, то важливо сказати дитині, що вона завжди може розраховувати на вашу допомогу та допомогу вчителя.
- Спробуйте разом з дитиною виділити позитивні сторони дистанційного навчання.
- Пригадайте з дитиною її попередні, навіть найменші, успіхи в навчанні стосовно певних предметів.
- Важливо разом з дитиною скласти на папері тимчасовий режим дня, у якому має бути раціонально поєднано навчання, відпочинок, спілкування, прийом їжі тощо.
- Такий режим дня важливо порозвішувати на видних для дитини місцях: по дорозі до кухні, робочому столі, шафі і т.д. Це сприятиме запам’ятовуванню.
- Аби дитина не забула про початок заняття чи не відволікалась, варто використовувати нагадування у телефоні.
- Запропонуйте дитині здійснювати короткі записи того, що було на уроці не зрозуміло.
- Нагадайте про шляхи пошуку знань: інтернет-ресурс, підручник, однокласники, зв'язок із вчителем.
- Між заняттями необхідно, щоб дитина відпочивала: робила легкі фізичні вправи, дихальну гімнастику.
- По завершенню уроків нагадайте про необхідність відпочити, в тому числі прогулятись на вулиці.
- Надзвичайно важливо започаткувати традицію спілкування з дитиною про те, як пройшло дистанційне навчання, який її настрій, емоції, почуття і найголовніше, щоб дитина розповіла, що їй зрозуміло чи не зрозуміло із теми того чи іншого уроку.
- Запитайте у дитини, чи потрібна їй ваша допомога у навчанні.
- Найголовніше, щоб ви, батьки, були прикладом саморозвитку та самовдосконалення. Для цього читайте в присутності дитини пізнавальну для вас інформацію, діліться враженнями та значимістю.
- Обмежте свій час перебування із ґаджетами, особливо, коли дитина вчиться, відпочиває чи спілкується із вами.
- Започаткуйте у своїй сім’ї традицію гри в настільні ігри. Особливо використовуйте ті, в яких задіяно якомога більше членів сім’ї. Це об’єднує, створює атмосферу довіри та відволікає від зайвого використання ґаджетів.
- У разі виникнення тривожних станів, хвилювань під час дистанційного навчання використовуйте рекомендації щодо попередження негативних емоційних станів.
- Якщо спостерігається прояв регулярних та тривалих негативних
емоційних станів, зверніться за до-помогою до психолога.
З повагою шкільний психолог - Тетяна Володимирівна Рекомендації щодо попередження та зменшення негативних емоційних станів
- Розпочинайте свій день із слів: «Я молодець, в мене все вийде». Важливо у конкретних справах, які ви маєте здійснити вдень, уявити свою успішність, свій гарний настрій. Спробуйте запам’ятати свій настрій та почуття.
- Важливо декілька раз на день робити дихальну гімнастику з метою зняття напруги нервової системи (2-3 хвилини).
- Зменшуйте час використання ґаджетів, уникайте читання негативної для вас інформації.
- Слухайте регулярно ту музику, яка заспокоює вас або ж ту, з якою пов’язані позитивні моменти життя. Використовуйте також спокійну релаксаційну музику.
- Переглядайте власні фото, на яких ви запам’ятали себе щасливою людиною або ж з якими пов’язані позитивні моменти життя. Із-за можливості важливо подзвонити чи написати людям, які були для вас позитивним ресурсом.
- При появі негативних відчуттів, зміни настрою важливо не замикатись у собі. Обов’язково виробіть звичку здійснювати самоаналіз: «Що викликає такі відчуття? Який шлях виходу із цього стану? Чи можу я собі допомогти?»
- Важливо проговорити свій емоційний стан. Це може бути людина, якій довіряєте, домашні улюбленці, предмети чи м’які іграшки, що позитивно впливають на вас.
- Свій емоційний стан можна висловити у формі листа-послання.
- Здійснюйте вечірню прогулянку та фізичні вправи перед сном.
- Урізноманітнюйте види діяльності у свій вільний час, в тому числі на вихідні.