Інструменти доступності

Skip to main content
Соціально-психологічна служба

Алгоритм взаємодії щодо попередження та протидії булінгу

Булінг (цькування) – це психологічне, фізичне, економічне, сексуальне насильство, зокрема й через електронну комунікацію, що вчиняється щодо малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою щодо інших учасників освітнього процесу.

Стрес від навчання: як впоратися?

Навчання може бути цікавим, складним або складним і цікавим водночас. Коли ми вперше натрапляємо на якусь інформацію або набуваємо нових навичок, нам може бути некомфортно: складно, тривожно, лячно, аж до ступору. Та з кожним разом ми краще справляємося з завданнями — і в мозку формуються нові робочі мережі, а разом із ними приходить впевненість.

Як писати заяву про булінг

ПРАВИЛЬНІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БУЛІНГ ВПЛИВАЄ НА ПРОЦЕДУРУ РОЗСЛІДУВАННЯ Учасники освітнього процесу мають повідомити директора закладу освіти (це передбачено Порядком реагування на випадки булінгу (цькування) (далі – Порядок)) та за потреби поліцію про випадок булінгу, звернувшись із відповідною заявою.  Зі звернень про булінг, які надходи...

Алгоритм реагування закладу освіти на випадки булінгу

Булінг має небезпечні наслідки для всіх його учасників незалежно від того, яку сторону вони займають. Своєчасна та доречна реакція дорослих викликає у дітей почуття безпеки та захищеності, дає чітке розуміння, що насильство неприйнятне. Пропонуємо ознайомитися з алгоритмом реагування закладів освіти на випадки булінгу.

Як реагувати на булінг: законодавче роз’яснення від МОН

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий нагадав про неприпустимість булінгу й поширив законодавче роз’яснення – інфографіку МОН щодо ознак систематичного цькування і протидії йому.